Startlista Ultra 100 Miles "Himmel, Hav & Helvete" 2019 – Herrar

2019-10-28 – Listan är sorterad på efternamn

Starttid Startnr Förnamn Efternamn Klubb/Företag
09:00 212 Michael Aagaard Jensen  
09:00 136 Lars Abelius Slättrunners
09:00 193 Peter Abrahamsson  
09:00 7 Mattias Adman Gotland Trial Run
09:00 474 Håkan Adolfsson  
09:00 360 Rickard Ahlberg  
09:00 298 Mattias Ahlbin  
09:00 87 Anders Ahlgren FMK
09:00 475 Sultan Al Sheriqi  
09:00 100 Nicholas Allgurin Göta UndKompani
09:00 441 Martin Alm CrossFit Fabriken
09:00 155 David Alphonso  
09:00 299 Michael Alvander MåBra SK
09:00 272 Tomas Amneskog Aktivitus Sports Club
09:00 224 David Anderson Pudsey & Bramley
09:00 170 Daniel Andersson Lonesome Runners
09:00 404 Filip Andersson  
09:00 237 Henrik Andersson  
09:00 70 Jens Andersson Löparglädje
09:00 17 Jonas Andersson  
09:00 3 Karl-Fredrik Andersson Team Billingen X-Trail
09:00 376 Mikael Andersson Dark Trail Runners
09:00 428 Pål Andersson  
09:00 409 Sebastian Andersson Volvo
09:00 200 Tomas Andersson Gbg trailklubb
09:00 128 Mikael Antonsson  
09:00 121 Staffan Appelgren Majornas IK
09:00 314 Marko Arotaival Mölnbo UMR
09:00 420 Cihan Artblom  
09:00 53 Christian Arthursson  
09:00 423 Philip Arvidson  
09:00 400 Jesper Åström Västerås LK
09:00 315 Johan Åström Mölnbo UMR
09:00 15 Robert Axelsson Lonesome Runners
09:00 472 Simon Axelsson Kringvägen Invest
09:00 124 Daniel Bååth  
09:00 277 Andreas Bäckäng Kobacka Hillbilly
09:00 241 David Barker St Bees Triers
09:00 8 Fredrik Båving Luleå Triathlon
09:00 246 Luigi Belcastro Bergskamelerna
09:00 220 Andreas Bencker USC
09:00 51 Joakim Bergman Söderåsens FK
09:00 221 Mattias Bergman  
09:00 205 Patrik Bergman  
09:00 31 Stefan Bergsten  
09:00 161 Charlie Bergström Kävlinge Allstars
09:00 470 Mattias Bergström Stallbacken Runners
09:00 97 Adam Bernhoff  
09:00 28 Fredrik Berntsson Göteborgs Atlet- & Triathlonsällskap
09:00 39 Erik Billerby  
09:00 395 Ahmad Rasyad Aqiyl Bin Mohd Yosof Växjö Löparklubb
09:00 244 Lars Björk Swedenrunners
09:00 62 Thomas Björkegren Falkenbergs RR
09:00 69 Jonas Björkqvist Göteborgs Atlet- & Triathlonsällskap
09:00 357 Martin Blohm  
09:00 25 Mikael Blomqvist Bocksten TrailRun
09:00 384 Michael Blomstrand  
09:00 414 Allan Bode  
09:00 264 Kristofer Bohlin  
09:00 156 Andreas Bohman Risinge Löparkamrater
09:00 375 Örjan Bolin Västerås LK
09:00 372 Staffan Borgstedt Westeros Trail Running Society
09:00 111 Martin Börjesson Team Nordic Trail
09:00 325 Gabriel Börner Suturion AB
09:00 118 Adam Boström FBJ IK
09:00 346 Rasmus Braad Jensen Novo Nordisk løbeklub
09:00 11 Peter Bratt Metrum AB
09:00 228 Zung Brohed Bianca
09:00 215 Tomas Broman  
09:00 447 Jonas Brøndsel #keepingupwiththebroendsels
09:00 448 Mikkel Brøndsel #keepingupwiththebroendsels
09:00 449 Rasmus Brøndsel #keepingupwiththebroendsels
09:00 35 Ola Brorsson FOKA Ultralöpning
09:00 189 Lau Brüniche-Olsen  
09:00 410 Peder Brusgaard  
09:00 450 Karl-Johan Bryngelsson  
09:00 238 Kenneth Bundgaard Blue Epsilon Mätteknik AB
09:00 145 Marc Bundgaard  
09:00 265 Marcus Callenbring Callenbring & CO AB
09:00 50 Peter Carlmark  
09:00 138 Jimmy Carlsson Ring Fysio
09:00 89 Tommy Carlsson TV88
09:00 374 Fredrik Carlstedt  
09:00 227 Peter Casserstål MAXI Kalmar
09:00 67 Andreas Chatterton Aarhus Adventure
09:00 413 Max Chiang  
09:00 434 Emil Christensen  
09:00 422 Ioannis Christoforidis  
09:00 273 Mathias Cibej Puppy Adventure Team
09:00 43 Mikkel Clausen IS Göta
09:00 181 Patrik Clemens  
09:00 408 Sean Collum Watford Joggers
09:00 14 Andy Cooksey 100 Marathon Club
09:00 66 Oscar Cortes IF Göta karlstad
09:00 197 Albin Dahlquist  
09:00 426 Andreas Dahlström Team Nordic Trail
09:00 327 Fredrik Danielsson  
09:00 280 Dan Davidsson  
09:00 251 Robert de la Motte Ålsten RS
09:00 27 Christopher Doxryd Varbergs Ultralöpare
09:00 157 Axel Drugge  
09:00 158 Håkan Durmer  
09:00 123 Jonas Edenholm  
09:00 270 Christian Edgren Solvikingarna
09:00 46 Stefan Edström  
09:00 383 Martin Ehrencrona If les big byrd
09:00 116 Johan Ehrin Gotland Trail Run
09:00 102 Stefan Ehrin  
09:00 187 Sebastian Einarsson  
09:00 71 Martin Ejlertsen Løv' For Satan
09:00 113 Daniel Ejlertsson  
09:00 59 Peter Ekebom Dark Trail Runners
09:00 74 Peter Ekerot Lunds löpare
09:00 60 Jonas Eklöf Kärleken
09:00 179 Adam Ekstedt Team Nordic Trail Mora
09:00 182 andreas ekström trappsniglarna
09:00 464 Tobias Ekvall Hårdare träning
09:00 468 Jesper Elfving Like2run.dk / loebeshop.dk
09:00 93 Kenneth Eliasson  
09:00 216 Jonas Elmer Action & Trend Extreme
09:00 134 Erik Eng  
09:00 350 Ville Engberg Team Pride
09:00 307 Erik Eriksson Sten & Betong
09:00 389 Jaakko Eskelinen  
09:00 369 Stefan Fastesson  
09:00 185 Thomas Fernemar  
09:00 176 Niklas Fernqvist  
09:00 105 Mikael Fjellsén Feelbetter Performance
09:00 347 Jesper Flink Snotrockets endurance society
09:00 23 Jörgen Forsbacka Söderåsens FK
09:00 268 Johan Forsman Skellefteå
09:00 140 Markus Forsström Kestävyyttä Pintakaasulla 24/7
09:00 107 Mattias Frank Scania Road Runners
09:00 37 Andreas Fredriksson Eskilstuna trailklubb
09:00 313 Samuel Fredriksson Kraft SK
09:00 308 Ludvig Friberg AXA SC
09:00 382 Øistein Schmidt Galaaen Romerike Ultraløperklubb
09:00 183 Niclas Gällentoft Sweden Runners
09:00 199 Staffan Gereonsson Garphyttans IF
09:00 355 Robbert Glavstedt Itsjustfuckingrunning
09:00 143 Tony Göransson  
09:00 290 Emil Grund Stålvinge IFK Hedemora Skidor
09:00 126 albin gustafsson  
09:00 204 Johan Gustafsson  
09:00 115 Ulf Gustafsson Olmasbacken
09:00 258 Patrik Gustafsson Björkqvist Brittatorp TK
09:00 281 Patrik Gustavsson  
09:00 460 Simon Gustavsson Umara
09:00 403 Anders Hagman Bubbelpoolen IF
09:00 317 Pierre Hagström Half past Midnight AB
09:00 405 Andreas Håkansson Black Valley Multisport
09:00 137 Fredrik Hallberg Tjust bike and running
09:00 149 Peter Hallden Varbergs Ultralöpare
09:00 85 Dennis Hansen Trail & Pandelygtesjov
09:00 364 Mark Harber  
09:00 253 Niels  Haslund Rasmussen T&P
09:00 303 Mikael Hasselrot Run Raisers
09:00 316 Robert Hasslund  
09:00 55 Anders Hedefalk  
09:00 146 Jörgen Hedlund Loos IF
09:00 82 Mikael Hedman Stockholm
09:00 141 Marco Heestermans  
09:00 91 Mattias Heimdahl Håfreströms IF
09:00 286 Johan Helgesson Pungsvett LK
09:00 83 Anders Hellner  
09:00 362 Jakob Henricsson  
09:00 213 Henrik Henriksen  
09:00 458 Niklas Hermansson Söndraby Herrklubb
09:00 476 Hans Hillner Huddinge AIS
09:00 188 Magnus Hjelmér TEAM ICA ULTRA
09:00 451 Asgeir Hjorthaug Altra Red Team/Romerike Ultraløperklubb
09:00 302 Niklas Holmström RidgeRun BF
09:00 453 Daniel Husen  
09:00 247 Henrik Hyvärinen  
09:00 388 Aki Ikäheimo  
09:00 262 Anders Isaksson  
09:00 148 Johan Isaksson  
09:00 297 Per Ivansson We Run Peking
09:00 243 Thomas Jackson Maxi Kalmar
09:00 207 Carsten Jacobsen  
09:00 144 Alex Jacobsson  
09:00 477 Marcus Jakobsson Salomon Running
09:00 444 Anders Jansson Mölndal Outdoor IF
09:00 367 Per Janvig Umara Sports Club
09:00 282 Peter Jarl  
09:00 48 Andreas Järlstig  
09:00 112 Kodirkhon Jasurzoda Elektronikdesign LiU
09:00 452 Oliver Jennefalk  
09:00 68 Dan Jensen DaPi
09:00 75 Jeppe Sikker Jensen Trail & Pandelygtesjov
09:00 217 Mathias Johansen  
09:00 415 Andreas Johansson Team Stardust
09:00 418 Andreas Johansson  
09:00 195 Bo Johansson Västerås LK
09:00 294 Emil Johansson  
09:00 283 Joakim Johansson  
09:00 36 Mattias Johansson Lonesome Runners
09:00 38 Morgan Johansson Ö-viks Ultra
09:00 125 Roger Johansson  
09:00 44 Tom Johnson  
09:00 139 Fredrik Jonsson ACNR Cyber Technology
09:00 240 Frans Jung OCR Elite apparel
09:00 373 Erik Källberg WTRS
09:00 356 Fredrik Källström  
09:00 41 Juha Kamppinen Edsvikens Plattsättning AB
09:00 225 Mattias Karlsson Nordic Cleanroom AB
09:00 95 Niklas Karlsson World of Swimrun
09:00 429 Victor Karlsson  
09:00 459 David Kierkegaard Vegan Runners IK
09:00 131 Marcus Kjellberg  Sockertoppen IF
09:00 171 Mikael Kjellberg Holck-Clausen - Träning & Hälsa
09:00 326 Per Kjellin  
09:00 278 Per Kjöllerström Tranemo IF SK
09:00 443 Erik Klang  
09:00 9 Kristian Klintbo Meihem Workout
09:00 214 Hans Kneczke Bangkok Runners
09:00 396 Jonathan Benjamin Knudsen  
09:00 72 Ola Knutsson Vegan Runners IK
09:00 47 Hans Christian Kongsted Trail & Pandelygtesjov/TrailEasyRun
09:00 184 Mikael Kristensson Team Nordic Trail
09:00 119 Höskuldur Kristvinsson  
09:00 29 Lars Kronfält  
09:00 34 Mikael Kulanko Kuri Sweden AB
09:00 42 Zoltan Kuthy  
09:00 191 Marko Kylmälä Sherwood marathon runners
09:00 56 Stefan Lagerblad LK Tuppgök
09:00 292 John Lagström  
09:00 392 Karim Lahmini M/S Mariella Vikingline
09:00 103 Nils Lansing  
09:00 398 Magnus Lantz  
09:00 331 Mikael Laposa  
09:00 164 Filip Larsen  
09:00 445 Torben Larsen Trailbarber
09:00 433 Gustav Larson  
09:00 259 Daniel Larsson Team Legolas
09:00 194 Emil Larsson  
09:00 22 Fredrik Larsson Dark Trail Runners
09:00 276 John Larsson  
09:00 334 Martin Larsson Westeros Trail Running Society
09:00 301 Henning Lauridsen Romerike Ultraløperklubb
09:00 402 Adam Lebedev  
09:00 461 Stefan Leeiner Trailrun4Fun
09:00 130 Thom Leiding Scania Road Runners
09:00 349 Erik Leo Malmö gerillalöpare
09:00 309 Peter Lidström  
09:00 255 Johan Liliequist Tjust Bike & Running Club
09:00 348 Carl-Fredrik Lindahl  
09:00 321 Martin Lindahl Bring a towel!
09:00 209 Patrik Lindblom  
09:00 266 Magnus Linde Geologik
09:00 417 Markus Lindegårdh Umara Sports Club
09:00 245 Jonas Lindskog  
09:00 328 Andreas Lindström  
09:00 99 Tobias Lindström UTP - Uthållighet Träning & Prestation
09:00 250 Finn Lindstrøm Lyngby OK/Mikkeler Running Club
09:00 90 Markus Lintala  
09:00 399 Thomas Ljung OK Kullingshof
09:00 435 Daniel Ljungdahl  
09:00 101 Niels Løber AC Pain
09:00 10 Roger Löfström Scania Road Runners
09:00 58 Henrik Lohmann Sparta
09:00 117 Fredrik Lönnborn Romele Ultra
09:00 310 Søren Lund  
09:00 151 Niklas Lundgren  
09:00 353 August Lundqvist  
09:00 366 Victor Lundqvist  
09:00 88 Magnus Luthman  
09:00 84 Rune M. C. Lyngsie Trail & Pandelygtesjov
09:00 256 Johan Magnander USC
09:00 206 Karl-Johan Magnil Varbergs Ultralöpare
09:00 249 Ville Maksimainen Hoka One One Finland
09:00 438 Andreas Malmsten Katrineholms SK Friidrott
09:00 190 Christian Malmström Ironcoach
09:00 439 Patrik Mårdh ASICS FrontRunner
09:00 323 Pär-Ola Martinsson IFK Skövde FIK
09:00 291 Mikael Maschmann Ärla if
09:00 104 Pelle Mattsson  
09:00 295 Timmie Mattsson Karlshamns SK Swimrun
09:00 106 Oscar Maturana  
09:00 61 Adrian Mazilu  
09:00 178 Duncan McConnachie  
09:00 391 Robert Medrala Falkenbergs Road Runners
09:00 442 Kasper Fløe Meilvang Trail & Pandelygtesjov
09:00 421 Joakim Melander Team Melander
09:00 380 Robert Melin  
09:00 425 Apostolos Memos  
09:00 21 Erik Michaëlsson Majornas IK
09:00 234 Krzysztof Michalski Vege Runners
09:00 254 Peter Mickos Nynäshamn långdistansklubb
09:00 12 Magnus Migdal Lilleeng Hisingen Runner
09:00 45 Johan Millinger  
09:00 86 Joakim Moberg  
09:00 296 Henrik Molin Karlshamn SK Swimrun
09:00 271 Johan Molin LK TV88
09:00 358 Lars Møller Romerike Ultraløperklubb NORGE
09:00 416 Henrik Mollwing Ica Täfteå UTMRunners
09:00 260 John-William Momark  
09:00 304 Johan Mörck Mikkeller Running Club
09:00 285 Sven Mörtberg  
09:00 427 David Muir Aktivitus Sports Club
09:00 180 Erik Nääs Team Nordic Trail Mora
09:00 92 Magnus Nielsen  
09:00 13 Christoffer Nilsson Freeflow
09:00 411 Martin Nilsson Dörrstopp
09:00 168 Nils Nilsson Smoothie Criminals
09:00 81 Stefan Nilsson SWEP International
09:00 32 Ulrik Nilsson Scania Road Runners
09:00 223 Roger Nimbratt  
09:00 370 Maurice Ninnemann DUV
09:00 230 Jonatan Nordebo Norums Måleri & Endurance Team
09:00 76 Joakim Nordfeldt  
09:00 263 John Nordfjäll Scania Road Runners
09:00 305 Isak Nordin Umara Sportsclub
09:00 122 Tomas Nordlöf  
09:00 371 Lars Noren Lidköpings VSK
09:00 394 Anders Norén  
09:00 203 Fredrik Norlin  
09:00 407 Marcus Norrman Djungelsta Bad Boys
09:00 257 Mårten Nygren Slättrunners
09:00 432 Per Nylander  
09:00 98 Kristoffer Oebius TCG Nordic
09:00 96 Christer Öhgren Lucky Leech
09:00 337 Hans Ohlsson Ellos IF
09:00 6 Mikael Öhman Gotland Trail Run - Åland Chapter
09:00 359 Alfred Olsson  
09:00 167 johan Olsson  
09:00 437 Johan Olsson  
09:00 465 Kristoffer Olsson Hårdare träning
09:00 401 Martin Olsson Björnstorps IF
09:00 473 Ray Olsson Viggälvens smide
09:00 378 sebastian olsson team våning tretton
09:00 198 Magnus Oredsson  
09:00 436 Peter Östlund  
09:00 16 Fredrik Palm  
09:00 33 Joar Palm Stockholm City Triathlon/Team Nordic Trail
09:00 368 Göran Palmgren VLK
09:00 386 Mathias Pålsson Kalmar Rc
09:00 462 Hans Persson Bräcke SK Motion
09:00 275 Johan Persson  
09:00 377 Johan Persson Skärkdalens LK
09:00 152 Mathias Persson IS Göta
09:00 5 Rasmus Persson Team Billingen X-trail
09:00 390 jens petersen kartdirekt.se
09:00 108 Daniel Petersson Feelbetter Performance
09:00 480 Jesper Peterzen  
09:00 94 Andreas Pettersson  
09:00 79 Simon Pettersson  
09:00 335 kent phung gerillalöpare
09:00 424 Nikolaos Polykandriotis Sharman Ultra
09:00 129 Matti Pommer  
09:00 211 Rikard Prüzelius Umara sportsclub
09:00 174 Kennie Pussinen  
09:00 351 Kristoffer Qvist TNT Göteborg
09:00 40 Jonas Rabe Varbergs Ultralöpare
09:00 2 Magnus Rabe Gubbsen Laufclub
09:00 18 Per Rabe Laholms IF
09:00 412 Christian Randholm Norsk Helsenett
09:00 322 RUNE RASMUSSEN PREMIUMSPORT / BUUS OPTIK
09:00 440 Jannick Raun Mortensen  
09:00 1 Petter Restorp  
09:00 363 Ulf-björn Rönn FK Friskus
09:00 343 Bjarne Rørvig Kristina Extreme Running/T&P
09:00 20 Martin Rosén  
09:00 252 Mats Rosenberg Stigmännen OK
09:00 457 Jens Royen  
09:00 132 Johan Ruben  
09:00 324 ROBIN Rundqvist LK Tunan
09:00 365 Kristian Rune Rune Run Run Running Club
09:00 24 Kristian Rybak  
09:00 153 David Rydstedt Scania RoadRunners
09:00 169 Arash Sajadi Rumi
09:00 466 Morgan Salén  
09:00 387 Christian Sandbeck  
09:00 463 Magnus Sandberg-Ställ  
09:00 274 Michael Sandkvist Ultrarunning Academy
09:00 342 Aramis Sasinka URCG
09:00 114 Jette Schmidt  
09:00 177 Tommy Schönberg  
09:00 160 Peter Schröder Långholmen SwimRunKlubb
09:00 279 Eckhardt Seher LG Mauerweg Berlin e.V.
09:00 293 Magnus Sellberg Team Rent-a-Plagg
09:00 344 joakim sender  
09:00 319 Anton Serler  
09:00 52 Björn Serving  
09:00 135 Toru Shingai  
09:00 306 Henrik Sihm Malmö Gerillalöpare
09:00 109 Petter Siken Team 40+
09:00 469 Michał Sitarek Polish Runners Club Ireland
09:00 4 Kristoffer Sjöberg Team Våning Tretton
09:00 65 Oscar Sjölander  
09:00 333 Gustaf Sjösvärd Gustaf Sjösvärd Musik
09:00 201 Mattias Skafar Is HURT
09:00 330 Tommy Skagert Umara SC
09:00 235 Anders Skjødt  
09:00 354 Jakob Sköldberg  
09:00 456 Jürgen Smolle  
09:00 379 Emil Söderlund Cursores Åland
09:00 385 Otto Söderqvist  
09:00 165 Rasmus Sørensen  
09:00 431 Rasmus Sørensen  
09:00 471 Andrei Soversan The bearman
09:00 110 Markus Spångberg Roslagsbro if
09:00 219 Mathias Staf Consoden Idrottsteam
09:00 163 Fredrik Stattin  
09:00 318 Johan Steene  
09:00 312 Tobbe Stenbom Gotland Trail run
09:00 54 Viktor Stenqvist Team Billingen X-trail
09:00 381 Christoffer Stenström  
09:00 127 Fredrik Stjärnvy  
09:00 248 Per Stööp Länsförsäkringar
09:00 63 Bent Stougaard  
09:00 236 Lasse Strandberg  
09:00 231 Martin Ström DOA
09:00 222 Fredrik Sundberg Kristinehamn multisport
09:00 233 Peo Sundberg Tisdagspojkarna
09:00 269 Sebastian Sundberg Sweden Runners
09:00 218 Marcus Sundh Team T&M
09:00 186 Fredrik Sundin Varbergs Ultralöpare
09:00 166 Jonas Sundstedt Haut Velo
09:00 242 Mattias Sundström Lonesome Runners
09:00 311 Daniel Sunnerek  
09:00 341 Mikael Svalstrand Sea Kayak Billdal
09:00 172 Janne Svärdhagen  
09:00 175 Christer Svedberg QUANT SERVICE SWEDEN AB
09:00 162 Dan Svensson Runners Club
09:00 80 David Svensson  
09:00 261 Olaf Szukalowicz Mossarun
09:00 30 Andreas Talberg Pedersen  
09:00 332 Tuukka Tanskanen Finnish Marathon Runners
09:00 77 Jørgen Tellefsen Hell Ultraløperklubb
09:00 133 Daniel Theander Dark Trail Runners
09:00 239 Jens Thomander  
09:00 284 Peter Thorvaldsson  
09:00 329 David Thylén LO Multisport
09:00 406 Henrik Toudal Offersen  
09:00 150 Christian Treschow  
09:00 454 Anders Trøck-Kronberg  
09:00 210 Yoshihiro Tsunoda Momento Sports Photography
09:00 196 Henrik Tuomas  
09:00 338 Andreas Tyllsmark Tylla XC
09:00 467 Fredrik Uddgren Lonesome Runners
09:00 300 Reine Unered  
09:00 479 Leonardo Urbina  
09:00 78 Johan Vallon-Christersson Malmö Gerillalöpare
09:00 361 Wim Van Dyck The Smart-Sport Club
09:00 345 Ilich Vera Westeros Trail Running Society/VLK
09:00 340 Clarence von Ahn  
09:00 339 Jimmie Wahlberg Runacademy IF
09:00 73 Kristoffer Wahlberg Runacademy IF
09:00 64 Joel Waje  
09:00 49 Joe Walfridson  
09:00 289 Per Wallgren  
09:00 173 Gunnar Wärnfeldt Kiropraktik i Centrum Kungsbacka
09:00 397 Lennart Wejdmark  
09:00 446 Oskar Wellbro FK Snapphanarna
09:00 208 Emil Werling IK Ymer
09:00 159 Joakim Westerberg Coach K Runners
09:00 430 Cameron Westlake  
09:00 142 Oskar Westman  
09:00 478 Patrik Wickström Salomon Running Elit
09:00 336 Anders Widmark Heja Sport
09:00 154 Björn Wigström Umara Sports Club
09:00 320 Gustaf Wikberg  
09:00 267 Ingemar Wikman ICA Team Ultra
09:00 192 Mikael Wikner  
09:00 57 Patrik Wikström  
09:00 455 Niklaus Wildling  
09:00 232 Torbjörn Wilson DOA
09:00 229 Johnny Wulff Andersen  
09:00 288 Hampus Yman Vegan Ultras
09:00 287 Linus Yman Pungsvett LK

Accept Site use cookies