STARTLISTA ULTRA 100 MILES HERR

KULLAMANNEN ULTRA "HIMMEL, HAV & HELVETE" 2-3 NOVEMBER 2018
STARTTID: 09.00 PLATS: HOTELL SKANSEN BÅSTAD

Startnummer

Förnamn

Efternamn

Klubb/Företag

137

Michael

Aagaard Jensen

Odsherred Løberne

59

Johan

Abrahamsson

187

Peter

Abrahamsson

111

Mattias

Adman

Gotland Trail Run

255

Richard

Ahlberg

7

Mattias

Ahle

#sösdalatri

32

Janne

Aho

Ultralöpers

48

Kristian

Almquist

97

David

Alphonso

222

Michael

Alvander

MåBra SK

122

Mark

Andersen

115

David

Anderson

37

Torgny

Andersson

66

Oscar

Andersson

70

Kristian

Andersson

Falkenbergs RR

93

Bo

Andersson

Bjäre Grafiska

154

Daniel

Andersson

Lonesome Runners

184

Jonas

Andersson

195

Tony

Andersson

Umara sportsclub

242

Christian

Arthursson

Växjö

16

Robert

Axelsson

Team Snigel / Lonesome Runners

41

Adam

Bahr

Lonesome runners

181

Luigi

Belcastro

29

Andreas

Bencker

USC

113

Martin

Bengtsson

LK Tuppgök

38

Mattias

Bergman

76

Stefan

Bergsten

224

Kim

Bergsten

Strandade alpinister

252

Sven-Anders

Bergström

247

Erik

Billerby

Lonesome Runners

259

Johan

Björkman

Lonesome Runners

227

Adam

Boström

FBJIK

116

Niklas

Bratt

Orion Stars FC

250

Rasmus

Brian Nielsen

Høfde Ultra Trail

133

Jonas

Brodd Jägestedt

82

Marcus

Broman

Romele Multi

120

Patrik

Bylund

129

Daniel

Bååth

Semlan

179

Gabriel

Börner

Suturion AB

3

Tommy

Carlsson

81

Jimmy

Carlsson

147

Claes

Christensson

Team Durus

80

Mathias

Cibej

139

Mikkel

Clausen

110

Patrick

Clemens

193

Andy

Cooksey

155

Oscar

Cortes

220

Søren

Damgaard

161

Fredrik

Danielsson

Hammerdals IF

69

Marcus

Davidsson

Ultramannen.se

153

Christopher

Doxryd

270

Andrew

Dunlop

28

Håkan

Durmer

214

Alexander

Edde

GT Stiglöpare

88

Jonas

Edenholm

10

Stefan

Edström

Lonesome runners

78

Gustav

Edvardsson

135

Peter

Edvik

85

Martin

Ehrencrona

20

Johan

Ehrin

Gotland Trail Run

23

Stefan

Ehrin

57

Marcus

Ekenstierna

Sweden Runners

33

Mathias

Eklund

Ärna IF

201

Daniel

Eklund

Stadium IF

210

Jonas

Eklöf

189

Jonas

Enarsson

2

Erik

Eng

Åkersberga Spring

237

Christoffer

Eriksson

Lulekamraterna

272

Jawad

Feizi

Asics FrontRunner

109

Thomas

Fernemar

190

Olivier

Ferrard

Carlsberg

246

Michael

Fich

102

Mikael

Fjellsen

118

Jesper

Flink

Snotrockets Endurance Society

43

Roland

Fors

199

Måns

Forsberg

230

Jonn

Forsell

Lindome Outdoors

83

Mattias

Frank

89

Andreas

Fredriksson

Eskilstuna Trailklubb

164

Tim

Fredsøe

Team Brumbasse

105

Mattias

Fri

191

jesper

Fuhr

Puppy Sky Runners

45

Patrik

G Björkvist

Brittatorp TK

211

Staffan

Gereonsson

Garphyttans IF

5

Thomas

Gottlind

Vardagsstark

173

Simon

Gräsberg

Eskilstuna Trailklubb

209

Albin

Gustafsson

108

Mattias

Gynäs

Uddevalla CK

183

Niclas

Gällentoft

Lonesome Runners

258

Rikard

Göthe

207

Robert

Hackel

226

Peter

Hallden

238

Dennis

Hansen

Novo gruppens Løbeklub

49

Anders

Hedefalk

219

Bernt

Hedlund

Stockholms LDK

234

Jörgen

Hedlund

Loos IF

134

Mikael

Hedman

264

Marco

Heestermans

TONE P2P

231

Magnus

Helander

25

Anders

Hellner

71

Hans

Hillner

121

Erik

Hjelmstedt

17

Matthew

Holland

165

Niklas

Holmström

RidgeRun BF

198

Oskar

Hultman Enarsson

132

Fredrik

Hübinette

Royale Öregrund

206

Simon

Håkansson

212

Johan

Isaksson

256

Patrik

Isaksson

203

Alex

Jacobsson

Kalmar Rc

261

Mikael

Jeppesen

145

Erik

Johansson

160

Fredrik

Johansson

182

Daniel

Johansson

204

Emil

Johansson

254

Joakim

Johansson

53

Tom

Johnson

44

Håkan

Jonsson

200

Fredrik

Jonsson

100

Frans

Jung

OCR Elite Apparel

172

Andreas

Järlstig

73

juha

kamppinen

Edsvikens Plattsättning AB

244

Shane Christopher

Kenny

142

Marcus

Kjellberg

Vallda Sandö Runners

106

Roger

Kjellsson

Team Blekinge

103

Kristian

Klintbo

Meihem Workout

72

Ola

Knutsson

Vegan Runners IK

156

Hans Christian

Kongsted

Trail & Pandelygtesjov/TrailEasyRun

86

Martin

Kraenzmer

159

Lars

Kronfält

107

Mikael

Kulanko

Kuri Sweden AB

22

Zoltan

Kuthy

140

Stefan

Lagerblad

LK Tuppgök

50

Emil

Larsson

61

Fredrik

Larsson

KAN

130

Åke

Larsson

Stigmännen Karlshamns OK

60

Henning

Lauridsen

178

Adam

Lebedev

27

Thom

Leiding

Scania Road Runners

262

Per

Lidetun

34

Carl-Fredrik

Lindahl

176

Patrik

Lindblom

Eskilstuna trailklubb

64

Magnus

Linde

175

Fredrik

Lindman

180

Andreas

Lindström

Östersund Triathlon

75

Jens

Listrup

98

Henrik

Lohman

Sparta Copenhagen

251

Poul

Lundgren Rasmussen

Høfde Ultra Trail

232

Kristoffer

Lundh

11

Stefan

Lundin

Umara Sports Club

241

Magnus

Luthman

171

Niels

Løber

12

Roger

Löfström

Scania Road Runners

92

Fredrik

Lönnborn

Romele ultra

163

Anders

Löthgren

265

Tom

Maessen

TONE P2P

74

Christian

magnussen

Lofoten Ultralöparklubb

269

Andrew

Maier

26

Andreas

Malmsten

Broby GoIF

125

Christoffer

Malmström

Malmstream AB

152

Christian

Malmström

Ironcoach AB

42

Pelle

Mattsson

239

Erik

Michaëlsson

IK Dran

21

Johan

Millinger

Kärlkirurgen Sahlgrenska

223

Patrick

Mårdh

Asics FrontRunner

263

Anders

Møller

67

Jens

Nielsen

205

Mats

Niklasson

Lonesome Runners

4

Christoffer

Nilsson

ekenshalsocenter.se

131

Per

Nilsson

Team Blekinge

213

Mattias

Nilsson

248

Nils

Nilsson

218

Jonatan

Nordebo

39

Joakim

Nordfeldt

Team Nordic Trail

40

John

Nordfjäll

221

Isak

Nordin

79

Tomas

Nordlöf

235

Tony

Norendahl

Sons of Abisko

188

Fredrik

Norlin

96

Markus

Norström

Lonesome Runners

208

Per

Nylander

185

Hans

Ohlsson

215

Fredrik

Olausson

GT Stiglöpare

56

Per

Olofsson

Stockholm Gerillalöpare

19

Martin

Olsson

158

Alfred

Olsson

146

Magnus

Oredsson

31

Sylvester

Pagmert

87

Fredrik

Palm

9

Mathias

Persson

55

Max

Persson

143

Rasmus

Persson

Team Billingen X-trail

58

Heine

Petersen

236

Andreas

Pettersson

Lonesome Runners

268

Nikolas

POLYKANDRIOTIS

KASIMIS TRAINING

51

Vlad

Pop

MagiCAMP Romania

249

Rikard

Prüzelius

Umara Sportsclub

202

Mathias

Pålsson

Kalmar RC

101

Alexander Scott

Pöldme

8

Stefan

Qelthin

150

Jonas

Rabe

Gubbsen Laufclub

151

Magnus

Rabe

Gubbsen Laufclub

186

Per

Rabe

Laholms IF

169

Joakim

Rajala

Trifit

240

Petter

Restorp

123

Henrik

Rosencrantz

47

Robert

Rundqvist

Team Sandsjöbacka Trail

245

Harri

Ruonakangas

24

Kristian

Rybak

54

Jens Krieger

Røyen

2008

233

Jens

Samuelsson

141

Robert

Sandberg

Training Academy

104

Axel

Scherrer

Skiers Left

52

Jonas

Schimmele

Andrarums If

228

Peter

Schröder

Långholmen Swimrun Klubb

36

Magnus

Sellberg

Team Rent-a-Plagg

14

Rasmus

Sellehed

266

Björn

Serving

TONE P2P

77

Toru

Shingai

IS GÖTA

225

Andreas

Simonsson

Cykelklubbens Master

243

Kristoffer

Sjöberg

167

Gustaf

Sjösvärd

Hemlingby Löparklubb

68

Mattias

Skafar

IS Hurt

174

Max

Skedebäck

95

John

Skelton

65

Rolf

Skogling

177

Michael

Skovgaard Jensen

team Brumbasse

46

Kristian

Soltesz

30

Markus

Spångberg

Roslagsbro IF

90

Peder

Spångberg

Handsome runners

136

Viktor

Stenqvist

Team Billingen X-trail

18

Fredrik

Stjärnvy

Horsebay Track & Field

138

Lasse

Strandberg

Team Wiljalabs.com

124

Tomas

Stöt

84

Per

Stööp

Länsförsäkringar IF

157

Fredrik

Sundin

197

Mattias

Sundkvist

Nässjö kommun

216

Jonas

Sundsteth

257

Mikael

Svalstrand

Sea Kayak Billdal

112

Fredrik

Sveningsson

13

David

Svensson

63

Dan

Svensson

Runners Club

119

Oskar

Svensson

FK Snapphanarna

128

Andreas

Svensson

35

Patrik

Söderqvist

Team Pride

192

Rasmus

Sørensen

194

Björn

T

Risinge Löparkamrater

168

Andreas

Talberg Pedersen

148

Anders

Thal Rönneberg

Team Brumbasse

229

Jens

Thomander

15

Sebastian

Thuns

94

Niklas

Törnqvist

Lonesome Runners

6

Patrick

Uusitalo

117

Christian

Vartia

Baxter

162

Gabriel

von Knorring

91

Kristoffer

Wahlberg

Hemlingby LK

127

Jonathan

Wahlman

62

Joe

Walfridson

IK Sisu

217

Per

Wallgren

166

Sebastian

Westberg

Puppy Skyrunners

149

Oskar

Westman

Team Durus

114

Claes

Widarsson

LK Tuppgök

170

Anders

Widmark

Heja Sport

196

Björn

Wigström

Umara Sports Club

1

Patrik

Wikström

Salomon Running Elit

260

Torbjörn

Wilson

DOA

144

Niklas

Yjord

Meihem workout

267

Mihai

Zlavog

Transylvania Trail Camps

253

Jan

Zwarteveen

99

Mikael

Öhman

Gotland Trail Run – Åland Chapter

  


Accept Site use cookies